Idź do

Do żubra ścieżkami Wolińskiego Parku Narodowego

TEMATYKA
Podczas wyprawy zapoznasz się z przyrodą Wolińskiego Parku Narodowego oraz dowiesz się, jakie zasady w nim obowiązują. Na końcu będziesz mógł zobaczyć żubry, żyjące w zagrodzie pokazowej.

POCZĄTEK GRY
Wyprawa rozpoczyna się obok bramy wejściowej do Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach na ulicy Leśnej (woj. zachodniopomorskie)

NA CZYM TO POLEGA? 

1. Pobierz ulotkę questu zamieszczoną poniżej - format(.pdf) gotowa do druku  lub odbierz już gotową kartę w Muzeum Przyrodniczym w Międzyzdrojach.
 
2. Możesz też wejść na stronę naszego Questu lub pobierać bezpłatną aplikację Questy – Wyprawy Odkrywców na swój telefon i utworzyć konto gracza.

3. Trasę gry można przejść z kartą questu lub aplikacją mobilną Questy – Wyprawy Odkrywców.

4. Twoim zadaniem jest uważne czytanie wskazówek i rozwiązywanie zagadek. Zebrane na trasie litery i cyfry będą niezbędne do odkrycia hasła końcowego i otrzymania questowego skarbu. Pieczęć odbij na karcie wyprawy lub w Paszporcie Odkrywcy, a w Księdze Questu potwierdź swoje przejście, wpisując datę i nick/nazwę użytkownika z systemu www.QUESTY.org.pl.
 
JAK DODAĆ QUEST DO UKOŃCZONYCH?

Jeśli quest ukończyłaś/eś z wydrukowaną kartą wyprawy, dodaj go do grona ukończonych na stronie www.QUESTY.org.pl lub w aplikacji Questy – Wyprawy Odkrywców w zakładce Moje Konto, wybierając tytuł questu i hasło końcowe: dwa wyrazy i liczba czterocyfrowa (oddzielone spacją)
Jeśli ukończyłaś/eś quest z aplikacją, jego pieczęć automatycznie pojawi się na Twoim koncie.


OPIEKUN: Woliński Park Narodowy, www.wopn.gov.pl
TEKST I OPRACOWANIE QUESTU:
Małgorzata Wojtusiak, Krzysztof Szustka – krajowy koordynator Questów – Wypraw Odkrywców, info@questy.org.pl, tel. 512 312 215.

Do żubra ścieżkami Wolińskiego Parku Narodowego

Aplikacja mobilna Woliński Park Narodowy

Aplikacja mobilna Woliński Park Narodowy to doskonała propozycja dla osób, które szukają turystycznego i edukacyjnego przewodnika na obszarze Parku.
Aplikacja stworzona została na systemy Android oraz IOS. Dostępna jest w sklepach Google Play oraz AppStore.

Aplikacja zawiera propozycję tras pieszych – każda z tras zaznaczona została na mapie offline, a dzięki technologii GPS użytkownik widzi podczas wycieczki swoją dokładną pozycję. Na trasach zaznaczone są i opisane warte uwagi obiekty i ciekawe miejsca.

Dodatkową propozycją skierowaną dla użytkowników jest gra terenowa, która w ciekawy i edukacyjny sposób pomaga odwiedzić najważniejsze atrakcje Parku. W aplikacji znaleźć można również Encyklopedię Roślin i Zwierząt wraz ze zdjęciami i krótkimi opisami danego gatunku występującego na terenie Parku. Dodatkowo niektóre miejsca na terenie Parku zostały zobrazowane panorami sferycznymi.

Przewodnik multimedialny zawiera funkcję planera, dzięki któremu można w łatwy sposób zaplanować wycieczkę oraz zwiedzanie poszczególnych miejsc.

Zapraszamy do zapoznania się z funkcjami aplikacji i walorami przyrodniczymi Wolińskiego Parku Narodowego!